Ana Sayfa / Yazarlar / Kırmızı Bisikletim / Zihinsel engelli erkek kardeşiyle yaşayan Semiha teyze

Zihinsel engelli erkek kardeşiyle yaşayan Semiha teyze

Sinop’ta, babasından kalma köy evini kendi imkanlarıyla onardıktan sonra ürettiği ürünlerden kazandığı parayla geçimini sağlayan 70 yaşındaki Semiha teyze. İlerlemiş yaşına rağmen gösterdiği hayat mücadelesi kadınlarımıza tam bir örnek. Abalı köyündeki babasından kalma iki katlı ahşap evde zihinsel engelli erkek kardeşiyle yaşayan Semiha teyze, zaman zaman karşısına çıkan zorluklara rağmen hayat mücadelesinden vazgeçmeyerek 70 yaşında da çalışmaya devam ediyor.
Yaptığı el işlemeleri ve evin bahçesinde yetiştirdiği tavuk, kaz gibi kümes hayvanları ve yumurtaları ile çeşitli sebzeleri satıyor. Kazandığı parayla kendisi ve engelli kardeşinin geçimini sağlıyor.

hakkında Kırmızı Bisikletim

7/24 hareket halinde kendi yolunda ilerleyen “Kırmızı Bisikletim”; kendisine seslenen herkese kulak veriyor. Harekete geçmek, ben de buradayım demek, geniş kitlelere ulaşmak isteyen amatör ve profesyonel herkese ve tüm iyi kalpli projelere. “Kırmızı Bisikletim” tüm heyecanıyla sizleri, projelerinizi, kısaca anlatmak istediğiniz her şeyi keşfetmek ve ortak olmak istiyor. Bizimle iletişime geçmek istersen: begum@kirmizibisikletim.com

Ayrıca kontrol et

Bilsen Pekel 1939 İstanbul Laleli doğumlu

Bilsen Pekel 1939 İstanbul Laleli doğumlu tam bir İstanbul hanımefendisi. Rahmetli annesi Atatürk’ün karşısında şarkı …