Ana Sayfa / Teknoloji / Mobil / Türk esporcular Paramanya Dünya Şampiyonası’nda yarışacak!

Türk esporcular Paramanya Dünya Şampiyonası’nda yarışacak!

Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya’nın, mobil oyun alanında bir ilk olacak Paramanya Dünya Şampiyonası, 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde Kore’deki ünlü espor stadyumu OGN Stadium’da gerçekleşecek. Türkiye’yi temsilen 1907 Fenerbahçe adına Anıl Çağlar Çiçekdal ve Galatasaray Espor adına Gökhan Yıldırım’ın yarışacağı şampiyonanın toplam ödülü 500 bin TL.

Netmarble Türkiye tarafından yayınlanan, Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya için 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde Güney Kore’nin başkenti Seul’daki OGN Stadium’da Paramanya Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Mobil oyun alanında bir ilk olacak şampiyonaya Türkiye’den Anıl Çağlar Çiçekdal 1907 Fenerbahçe formasıyla, Gökhan Yıldırım ise Galatasaray Espor formasıyla katılarak büyük ödülü kazanmak için mücadele edecek.

Toplam ödül 500 bin TL

Paramanya Dünya Şampiyonası’nın toplam ödül havuzu 500 bin TL’yi buluyor. Büyük şampiyon 30 bin dolar ve 100 bin elmas ile ödüllendirilirken, 2’nci gelen 15 bin dolar ve oyun içi 50 bin elmas, 3’üncü ise 5 bin dolar ve oyun içi 30 bin elmas kazanacak. Finallerde mücadele eden diğer oyunculara ise 500’er dolar ve oyun içi 10 bin elmas ödül olarak dağıtılacak. Ayrıca oyun içine kazananın özelliklerine sahip “S+ Özel Karakteri Kartı” oluşturulacak.

Türk esporcular, Kore, Tayvan, Tayland, Endonezya ve Suudi Arabistan’dan katılan oyunculara karşı yarışacak. Yarışma Paramanya’nın Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

İlkleri barındıran bir gelişme

Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek: “Mobil espor kavramını Paramanya ile ülkemize tanıttık. Paramanya Dünya Şampiyonası’na 2 Türk Paramanya oyuncusunun katılması, hem ülkemizin bir mobil espor alanında temsili hem de dünya çapında önemli bir mobil espor turnuvasına katılımı açısından pek çok ilkleri ve başarıları barındıran önemli bir gelişme. Anıl ve Gökhan’a Kore’de başarılar diliyorum” dedi.

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

Türkiye’nin Teknoloji Kaptanları belli oldu!

İstanbul, 22 Kasım 2018 – Türkiye’nin bilişim ve teknoloji alanında en deneyimli yayınlarından BThaber’in Bilişim …

Bir Yorum Yazın