Ana Sayfa / Dünya / Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı ​Türkiye’de 15’nci Yılını Kutluyor

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı ​Türkiye’de 15’nci Yılını Kutluyor

Akfen Holding’in desteğiyle Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) temsili altında The Duke of Edinburgh’s International Award- Türkiye Ulusal Otoritesi tarafından yürütülen Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı Türkiye’de faaliyetlerine devam ediyor. Gönüllü Hizmet, Fiziksel Gelişim, Beceri Geliştirme ile Macera ve Keşif bölümleriyle gençlere bireysel gelişim imkanı sunan ve Türkiye’de 2001 yılından bu yana uygulanan Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı, 5-6-7 Aralık’ta hayata geçirilen üç farklı etkinlikle ödülleri sahipleriyle buluşturacak.

Bu kapsamda 14’ncü Altın Ulusal Ödül Töreni 5 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Birleşik Krallık Başkonsolosluğu ev sahipliğinde gerçekleşecek. Törene, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Sayın Judith Slater ve ve Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Yardımcısı Sayın Lorraine Fussey, Ödül Liderleri, katılımcılar ve velileri katılacak. Programı tamamlayarak Ödül almaya hak kazanan bağımsız katılımcılar için Bronz ve Gümüş Ulusal Ödül Töreni ise 6 Aralık 2018 tarihinde Novotel İstanbul Bosphorus’da yapılacak. 20’nci Gümüş Ulusal Ödül Töreni ise 7 Aralık 2018 tarihinde Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İNGİLTERE’DE BULUNAN ÜNİVERSİTELERE

KABUL EDİLMEDE BAŞLICA KRİTER

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı, 130’dan fazla ülkede uygulanan dünyanın önde gelen gençlik başarı ödülüdür. Programa 14-24 yaş aralığındaki tüm gençler katılabiliyor. Katılım tamamen gönüllü olmakla birlikte Ödül Programı, gençlerin kişisel olarak kendilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine, özgüven ve özdisiplin kazanmalarına destek olmayı hedefliyor. Gençlerin Ödül’ü almak için Gönüllü Hizmet, Fiziksel Gelişim ve Beceri Geliştirme bölümleri için haftada birer saat faaliyetlerde bulunmaları ve bir Macera ve Keşif Yolculuğu’na katılmaları gerekiyor. Dünyada 8 milyon gence ulaşan projenin İngiltere’deki üniversitelere kabul edilmede seçme kriteri olması dikkat çekiyor.

Türkiye’de 110’a yakın lise, üniversite, gençlik merkezi ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yürütülen program kapsamında, bugüne kadar 15 binden fazla gence ulaşıldı. Her yıl yaklaşık 5000 yeni katılımcının dahil olduğu programda, bugüne kadar dört binden fazla katılımcı ödül almaya hak kazandı.

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı Hakkında:

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı, ilk defa 1956 yılında The Duke of Edinburgh’s International Award adıyla Birleşik Krallık’ta Edinburgh Dükü Prens Philip’in desteği ile başlamış; bugüne kadar dünyada 130’u aşkın ülkede 8 milyondan fazla, ülkemizde ise 15.000’i aşkın gence ulaşılmıştır. 14-24 yaş arası gençlerin katıldığı kişisel gelişim programı “Gençlik Ödül Derneği” olarak 2003 yılında başlamış olup, 2013 yılında, İngiltere Uluslararası Ödül Vakfı (International Award Foundation) ile imzalanan Lisans Sözleşmesi ile “The Duke of Edinburgh’s International Award-Türkiye” (DoEIA-TR) adı altında TİKAV temsilinde uygulanmaya başlamıştır. TİKAV, Türkiye’de Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı’nı tanıtmaya, uygulamaya, denetlemeye ve sertifikalandırmaya yetkili kılınan tek kurumdur.

Bilgi için:

Çiğdem GÜLER

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı

Ulusal Koordinatörü

0212 319 30 26

0532 297 10 09

cigdem.guler@intaward.org.tr

Nilüfer TAŞLICA

Akfen Holding

Kurumsal İletişim

0212 319 30 26

0538 394 95 26

ntaslica@akfen.com.tr

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

MABEL MATİZ ‘MAYA TOUR’ İLE TÜRKİYE’Yİ GEZECEK

Farklı ve özgün müziği ile hayran kitlesi her geçen gün artan Mabel Matiz, Türkiye’nin dört …

Bir Yorum Yazın