Ana Sayfa / STK / Ev Okulu Derneği Hakkında…

Ev Okulu Derneği Hakkında…

Yapay zeka ve endüstri 4.0’ın konuşulduğu, sınırların kalktığı, küresel ihracat ve ithalatın yaygınlaştığı, yabancı dil bilmenin öneminin birinci sıraya yerleştiği günümüz dünyasında çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlamak istiyoruz.

Bu kapsamda Ev Okulu Derneği olarak sömestr tatili için Çin, Morocco (Fas), Endonezya, Mısır, Pakistan gibi farklı ülkelerden davet ettiğimiz 12 genç ile çocuklarımıza yönelik Dünya Vatandaşlığı Atölyeleri düzenliyoruz.

İstanbul’da ikamet eden ve başvurularından uygun gördüğümüz ailelerin çocuklarını 1 hafta süreçle dünya vatandaşlığı atölyesi çalışmalarına kabul edeceğiz.

1 haftalık atölye çalışmasına kabul edilen öğrenciler sonraki 2 hafta sonunda birer gün olmak üzere Ev Okulu Derneği’nin Levent’teki ofisinde yabancı atölye liderleri ile atölye çalışmalarına ÜCRETSİZ olarak katılabilecekler.

Bu kapsamda çalışmalarda farklı kültürlerden gelmiş gençlerle sohbet etme imkânı bulacaklar, gençlerin farklı meziyetleriyle buluşma şansını elde edecekler. Farklı ülkelerden getirdiğimiz öğrenciler gençlerimize, çocuklarımıza kendi kültürlerini aktaracaklar ve bir kültür alış verişi gerçekleştirilecek.

Amacımız bu atölyelerle, ön yargıdan uzak, yabancı dilin önemini bilen farklı meziyet ve becerilerin kişiyi zenginleştirdiği düşüncesine sahip, şehir ve ülke bakışından ziyade dünya vatandaşlığı bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

DÜNYA VATANDAŞLIĞI ATÖLYELERİ

►► Çocuklarımız Çin, Morocco (Fas), Endonezya, Fransa, Mısır, Pakistan, Cezayir gibi dünyanın farklı ülkelerinden gelen 13 genç atölye liderinin kültür, yemek, dans ve dil atölyelerine katılabilecek. Yabancı atölye liderleri ile İngilizce pratik yaparak çevirmenlerimiz sayesinde rahatça iletişim de kurabilecekler.

►► Çalışmalarımızda çocuklarımız, 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek üzere uzmanlarımızın model uçak, drone, yaratıcı drama, sinema, tiyatr0, deney, beyin jimnastiği, düşünme becerileri, ritim ve tasarım, akıl ve zeka oyunları, astronomi, sinema, felsefe atölyelerine katılabilecekler.

►► İstanbul’da ikamet eden ve başvurularından uygun gördüğümüz ailelerin çocuklarını Dünya Vatandaşlığı Atölyesi çalışmalarına kabul edeceğiz. Atölyeler yarıyıl tatilinde, 1 hafta (5 iş günü) süreyle, Empati Lisesi Bahçelievler kampüsünde gerçekleştirilecektir. 1 haftalık atölyelerde gıda mühendisleri tarafından denetlenmiş öğle yemeği ikramı ile ara öğün olarak meyve ve süt ikramı olacaktır.

►►  Dünya Vatandaşlığı Atölyelerinde SERVİS hizmetimiz bulunmamaktadır. Ulaşım veliler tarafından sağlanacaktır.

►► Dünya Vatandaşlığı Atölyeleri 1-2-3-4-5-6 sınıf seviyelerine yöneliktir.

►►  Dünya Vatandaşlığı Atölyeleri’ne katılan öğrenciler Şubat ayı içerisinde iki hafta sonu birer gün yabancı atölye liderleri tarafından verilecek atölye çalışmalarından ÜCRETSİZ faydalanabilecektir. Ayrıca 400 TL’lik “Gelişim Testi” bu öğrencilere ÜCRETSİZ uygulanacak ve değerlendirme raporları velilere sunulacaktır. Ücretsiz atölyeler ve ücretsiz testler Ev Okulu Derneği’nin Levent’teki merkezinde yapılacaktır.

AMACIMIZ

Dünya Vatandaşlığı Atölyeleri ile amacımız; farklı kültürlerle buluşan çocuklarımızın ön yargıdan uzak, yabancı dilin önemini bilen, farklı meziyet ve becerilerin kişiyi zenginleştirdiğinin farkına varan, şehir ve ülke bakışından ziyade dünya vatandaşlığı bakış açısına sahip bireyler olmalarını sağlamaktır.

DÜNYA VATANDAŞI OLABİLMEK

Kendi kültürel değerlerini koruyan, evrensel değerlere açık ve dünyanın yaşadığı sorunların farkında olan bireyler, Dünya Vatandaşı olarak tanımlanabilir. Dünya Vatandaşı olmak; insanların renk, dil, din, ırk ayrımı olmadan kendilerini bu gezegenin vatandaşı olarak görmesidir. Dünya Vatandaşı olmak; esneklik ve adaptasyon becerisine sahip olmak, küresel bir bakış açısı geliştirerek farklı kültür ve düşünce biçimleriyle buluşabilmektir. Dünya Vatandaşı olmanın yolu, uluslararası standartlarda bir akademik eğitimle evrensel değerleri kucaklayan yaşam becerileri kazanmaktan geçiyor. Toni Wagner 21. yüzyılda yaşayacak insanların sahip olmaları gereken becerileri şu şekilde sıralıyor:

  1. Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme
  2. Hayatın Farklı Katmanları Arasında İş Birliği Kurma 3.
  3. Zihinsel Çeviklik ve Esneklik
  4. İnisiyatif Alma ve Girişimcilik
  5. Sözlü ve Yazılı İletişim
  6. Bilgiye Ulaşma ve İşleme
  7. Meraklanma ve Hayal Kurma Becerisi

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

Tohum Otizm Vakfı Şanlıurfa’da düzenlenecek atölyelerde, aile ve öğretmenlere otizm konusunda eğitim verecek!

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim …

Bir Yorum Yazın