Ana Sayfa / STK / Ev Okulu Derneği Ev Rehberlerini Seçiyor!

Ev Okulu Derneği Ev Rehberlerini Seçiyor!

Dünyada yaygın olan ancak ülkemizde ilk defa derneğimiz vasıtasıyla konuşulmaya başlanan Ev Okulu sistemleri gelecekte ülkemizin gündeminde yoğun şekilde yer alacaktır.

Türkiye’deki her bir evi eğitim ve mutluluk yuvasına dönüştürmek vizyonuna sahip derneğimizin misyonu; her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesine, ailelerin çocuklarının öğrenme süreçlerine katılmasına, okul ve ev uyumunun sağlanmasına, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olmayı ve ev okulu sistemlerinin ülkemizde tanınmasını kapsamaktadır.

Bu doğrultuda çalışmaların daha çok aileye ulaşması amacıyla eğitime ilgi duyan gençlere çağrı yapıyoruz! Türkiye’de pek çok ailenin aradığı ama doğru adresi bulmakta zorlandığı EV REHBERİ yetiştirme programını başlatıyoruz.

Ev Rehberi; ailelerin çocuklarıyla olan iletişimlerinde, onları yetenek/beceri gelişimi alanlarında desteklemede, çocuklarına koçluk/mentörlük yapmada donanımlı birey olarak tanımlanmaktadır. Amacımız staj programı sonrasında bireyleri EV REHBERİ olarak sertifikalandırmak ve dernek çalışmalarında aktif olarak yer almasını desteklemektir.

Ev Rehberi süreci öncelikli olarak bir staj programını kapsar. Staj, süreç boyunca kişisel gelişim odaklıdır. Staj programımız bireyin iş yapabilme kapasitesini ve iletişim kabiliyetini artırmak, iş fırsatlarını görebilmesini sağlamak ve eğitimlerle donanımını zenginleştirmek üzerine kuruludur.

Üniversite öğrencisinin staja kabul edilebilmesi için haftada 1 tam gün dernekte görev alabilecek durumda olması ön koşuldur. Çalışmalarımız kişiyi geliştirme üzerine kurgulanmıştır. Bu doğrultuda stajyerden derneğin gerçekleştireceği atölye çalışması, zirve, yarışma vb. etkinliklerde gönüllü olması, dernekte kendisinden istenen görevleri yerine getirmesi beklenir.

Programa katılan bireylerden eğitimlerde ücret alınmaması ana kriterlerdendir. Ancak materyal maliyeti talep edilebilir.

Program sonunda belgelendirme yapılacaktır.

Programdaki performansa göre ev rehberleri aileler ile buluşturulup çalışmalara başlanacaktır. Ev Rehberi olarak süreci tamamlayan bireylerin ailelerle evlerde yapacakları çalışmalarda yol ve ikram giderleri karşılanacaktır.

 

Ön Başvuru İçin TIKLAYINIZ : http://evokulu.org/form/view.php?id=15160

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

Tohum Otizm Vakfı Şanlıurfa’da düzenlenecek atölyelerde, aile ve öğretmenlere otizm konusunda eğitim verecek!

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim …

Bir Yorum Yazın