Ana Sayfa / Etkinlik / Ödüller / FİLENİN GÜVERCİNLERİ’NDEN TAM İSABET “12 MAÇTA 12 GALİBİYET”

FİLENİN GÜVERCİNLERİ’NDEN TAM İSABET “12 MAÇTA 12 GALİBİYET”

“Filenin Güvercinleri”, 2018-2019 voleybol sezonuna adına yaraşır bir şekilde “uçarak” başladı. 1. Lig’de sezon açıldığından bu yana 12 maçta 12 galibiyet elde eden PTT Spor Bayan Voleybol Takımı, Sultanlar Ligi’ne çıkma hedefine kararlılıkla ilerliyor.

Atletizmden basketbola, yüzmeden tekvandoya pek çok branşta millî takım sporcuları yetiştiren PTT Spor Kulübü, Bayan Voleybol Takımı ile de başarıdan başarıya koşuyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) Genel Müdür Yardımcısı ve PTT Spor Kulübü Başkanı Osman Çetinkaya ile PTT Spor Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Bülent Karslıoğlu, Filenin Güvercinleri’nin galibiyet serisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Zirveye yerleştiler

Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bayanlar Voleybol 1. Lig B Grubu’ndaki ilk 12 maçında Mardin Büyükşehir Belediyesi, TVF Spor Lisesi, Pursaklar Voleybol İhtisas, Şanlıurfa Sefa Spor, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent, TED Ankara Kolejliler, Kahramankazan Belediyesi, Bolu Belediyesi, İlbank, Anadolu Üniversitesi, Keçiören Belediyesi Bağlum Spor ve Gümüşhane Gençlerbirliği takımları karşısında üstünlük sağlayan Filenin Güvercinleri, bu önemli başarıyı sıradaki 14 maçta da tekrarlamayı hedefliyor.

“Hedefimiz Sultanlar Ligi”

PTT Spor Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Bülent Karslıoğlu, filede 12’de 12 galibiyetle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yeni kurulan bir takım olarak Lig’de yer almamıza rağmen rakiplerimiz karşısında çok önemli başarılar elde ettik. Takımımız çoğunlukla Süper Lig tecrübesine sahip oyunculardan oluşuyor. Genç, deneyimli ve dinamik bir kadroyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hedefimiz, Sultanlar Ligi’ne yükselmek. Sezon açıldığında ‘Hedefimize adım adım ilerleyeceğiz’ demiştik ama şimdi koşar adım yol alıyoruz” dedi.

“PTT, spor ve sporcunun yanında”

PTT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve PTT Spor Kulübü Başkanı Osman Çetinkaya ise bir dünya markası olma vizyonuyla hareket eden PTT için sportif faaliyetlerin büyük değer taşıdığını kaydetti. PTT’nin her zaman spor ve sporcunun yanında olduğunu vurgulayan Çetinkaya, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şirketimizin spor alanında yürüttüğü faaliyetler, ülkemize değer katıyor. PTT Spor Kulübü sporcularımızın ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettiği yüksek dereceler göğsümüzü kabartıyor. Ülkemizin ortak değeri millî takımlarımıza destek vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. 2017 yılında Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile işbirliği anlaşmaları imzalayarak millî takımlarımızın resmî kargo tedarikçisi olduk. Bu sene PTT Kadınlar Türkiye Kupası ile PTT Erkekler Türkiye Kupası’na destek verdik. Filenin Güvercinleri’nin de PTT’mizin adına yaraşır bir şekilde mücadele etmesinden ve elde ettiği başarılardan büyük gurur duyuyoruz.”

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

GEFCO, ODD SATIŞ VE İLETİŞİM ÖDÜLLERİ 2018 GLADYATÖRLERİ’NİN SPONSORLARI ARASINDA

Tedarik zinciri hizmetlerinin global hizmet sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO Grubu, 04 …

Bir Yorum Yazın