Ana Sayfa / Eğitim / Kayıtlar başlıyor!

Kayıtlar başlıyor!

Boğaziçi Üniversitesi’nden lise öğrencilerine özel ‘Kış Okulu’ Olasılık teorisinden uzay bilimlerine, girişimcilikten programlamaya günümüzün bilgi ihtiyaçları temelinde Boğaziçi Üniversitesi tarafından lise öğrencilerine yönelik tasarlanan ve üniversite deneyimini yaşatmak üzere hayata geçirilen Kış Okulu BOUN 101 Programı’nın 2019 yılı kayıtları başlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından lise öğrencileri için özel olarak tasarlanan “Boğaziçi Üniversitesi Kış Okulu” programı sınav stresi olmadan, popüler bilimsel konulara yoğunlaşmak, soyutlama, analitik düşünme, soru sorma, problem çözme yetilerini geliştirmeyi hedefliyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen program, öğrencilere üniversite hayatına yönelik bilgi ve deneyimler kazandırdığı gibi; yeni deneyimler edinme fırsatı tanıyor.

Programı deneyimleyen lise öğrencileri, sömestr tatilinde, Boğaziçi Üniversitesi Kış Okulu’nda hem bilim alanlarında keşif yapma hem de üniversite hayatı ile tanışma fırsatı yakalayacak. Tarih, edebiyat, bilim, fizik, sinema ve ekonomi gibi derslerle içeriği oluşturulan programa katılımın son tarihi ise 21 Ocak 2019.

28 Ocak’ta başlayacak Kış Okulu programı 5 günde 5 saat boyunca yapılarak öğrencilere sunulan ders listesinden, her gün için belirtilen iki dersten birini tercih ederek, katılmak istedikleri 5 ders için kayıt olabilecekler, program kampüs hayatının da tanıtılması amacıyla haftada bir gün de öğrenci etkinlikleri de düzenlenecek.

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

“Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18” gerçekleşti.

İELEV Okulları tarafından, #paylasacakcokseyimizvar mottosuyla organize edilen ve eğitim alanında çalışan profesyonelleri, akademisyenleri, eğitim fakültesindeki öğretmen adaylarını bir …

Bir Yorum Yazın