Öğrenci Olmak

Öğrencilik, hayatta yapılacak en kutsal meslek.. Nerede mi icra edilir? Bazen bir okulda bazen bir inşaatta bazen ise bir evde..

Hayat mektebi derler. Öyle bir mekteptir ki; teorisini de tekniğini de öğretir insana, -sen öğrenmek istersen- O mektebin bir de öğretenleri vardır. Okulda 1 öğretene 20-30 öğrenci düşerken, inşaatta 3-4, evde ise 1-2 öğrenci düşer. O sebeptendir ki evde öğrenilenler unutulmaz. Birebir eğitim evdedir. Belki de bizlerin şu sevmediği, burun kıvırdığı ev ödevleri bu sebepten verilmektedir olamaz mı? “Yaşayarak öğrenmek” de hayat mektebinin öğretim sistemidir,günümüz okullarında staj gibi..

Eğiticiden duyarsın, öğrenirsin,yaşarsın, görürsün ve uygularsın. Her zaman zannettiğimiz gibi hep anne babalar olmaz öğretenler, bazen bir arkadaş bazen bir kardeş elinden tutar insanın.. Öğrenmek isteyen, Öğrenci olmak isteyen sadece onu düşünmeli,yılmamalı! para pul düşünmemeli, Öğrenmek istenmeli,öğreten sevilmeli..! Dedim ya; bu meslek kutsaldır, herkes sana saygı duyar, yardım eder, öğrendiklerinle öğrenceklerinle yargılar. Yeter ki iste.. öğrenci olmak ve öğretenin olmak istiyorum !

hakkında İsmail Hilmi Adıgüzel

İzmir'in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesi'nde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel hakkında detaylı bilgiyi kişisel web sitesinden alabilirsiniz. ismailhilmiadiguzel.com.tr

Ayrıca kontrol et

İstanbul Yeni Havalimanı’nda Schneider Electric Enerjisi

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, İstanbul Yeni Havalimanı’nın çözüm …