Ana Sayfa / Spor / Basketbol / Türkiye’den Yiğit Ali Uysal’ın da katılacağı Jr. NBA Dünya Şampiyonası Avrupa Eğitim Kampı Valencia’da düzenlenecek

Türkiye’den Yiğit Ali Uysal’ın da katılacağı Jr. NBA Dünya Şampiyonası Avrupa Eğitim Kampı Valencia’da düzenlenecek

NBA, Jr. NBA Dünya Şampiyonası Avrupa Eğitim Kampı’nın 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Valencia’da bulunan l’Alqueria del Basket eğitim tesislerinde gerçekleşeceğini açıkladı. Kampa, Jr. NBA Dünya Şampiyonası kadrosunda yer alan Yiğit Ali Uysal da katılacak.

NBA, ilk Jr. NBA Dünya Şampiyonası’nda Avrupa’yı temsil edecek olan dünyanın dört bir yanından gelen 13 ve 14 yaşlarındaki erkek ve kızlar takımı için dört günlük bir eğitim kampı olan 2018 Jr. NBA Dünya Şampiyonası Avrupa Eğitim Kampı’nı açıkladı. Kamp, Valencia işbirliği ile 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Valencia’da bulunan l’Alqueria del Basket eğitim tesislerinde gerçekleştirilecek.

2017 yılında açılan Valencia Basket’in eğitim tesisleri, 15.000 m2 alanda 13 basketbol sahasına sahip bir kompleks olarak hizmet veriyor. Yüksek kaliteli parke zeminlerde birden fazla maç ve antrenman imkanına sahip olan l’Alqueria del Basket, her iki takımın da ilk kez birlikte çalışmasını sağlayacak. Ayrıca kamp, takım oluşturma aktiviteleri ve 7-12 Ağustos’ta Orlando’da ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde düzenlenecek olan şampiyona için gençleri hazırlama fırsatı sunacak.

İşte Orlando’da gerçekleştirilecek ilk Jr. NBA Dünya Şampiyonası’na katılacak genç erkekler ve kızlar; 

Ad-Soyad
Şehir Ülke
Josef Svoboda Písek Çek Cumhuriyeti
Marc Mendoza Londra İngiltere
Eric Chime Helsinki Finlandiya
Luka Alavidze Tiflis Gürcistan
Mattia Durante Palestrina İtalya
Emmanouil Dimou Atina Yunanistan
Liutauras Serkevičius Kauno r. sav., Ringaudų k. Litvanya
Aurimas Buskevicius Hisings Kärra İsveç
Mikai Klintman Malmö İsveç
Yiğit Ali Uysal İstanbul Türkiye
Ad-Soyad Şehir Ülke
Tinu Fakunle Londra İngiltere
Juliana Haddad Espoo Finlandiya
Laura Di Stefano Roma İtalya
Raina Tomasicka Jekabpils Letonya
Justė Veronika Jocytė Palanga Litvanya
Neda Pliatkus Kaunas Litvanya
Jovana Spasovski Belgrad Sırbistan
Carolina Ruiz Molina Madrid İspanya
Carlota Lazaro Lahoz Zaragoza İspanya
Berta Oliveras Girona İspanya

NBA Hakkında

NBA, dört profesyonel spor ligi; NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve Mayıs 2018’de başlayacak NBA Gelişim Ligi ve NBA 2K Ligi’ni kapsayan global bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 215 ülke ve bölgede 50dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2017-18 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 42 ülkeden 108 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. NBA’in Dijital platformları arasında NBA.com, NBA TV ve NBA App yer almaktadır. NBA, 1.4 milyarı aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen spor ligi konumundadır. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atmaktadır.

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

British English Yaz Kampına Davet Ediyor

Cam ile ne zaman buluştuğumuzu kimse bilmiyor. Muhtemelen ateşin kullanılmaya başlamasından kısa bir süre sonra. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir