Ana Sayfa / Kariyer / ING, PRACTİCA KAMPI İLE 41 GENCE ULUSLARARASI KARİYERİN KAPISINI AÇTI

ING, PRACTİCA KAMPI İLE 41 GENCE ULUSLARARASI KARİYERİN KAPISINI AÇTI

ING Bank, 10’uncusunu düzenlediği yeni mezun gençlere yönelik işe alım programı ING Practica Kampı ile bu yıl 41 gence uluslararası kariyerin kapısını açtı. 10 binin üzerinde başvuru alan kamp, gençlere 4 yıllık ING Uluslararası Yetenek Programı’na katılarak küresel bir bankacılık kariyeri yapma fırsatı veriyor.

“Bankayız ve Başkayız” mottosuyla faaliyet gösteren ING Bank, işe alımdan iş süreçlerine kadar yenilikçi uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Bankanın gençlere farklı kariyer imkânları sunmak amacıyla bu yıl 10’uncusunu düzenlediği yeni mezun işe alım programı ING Practica Kampı ile adaylara, ING Uluslararası Yetenek Programı’na (ING International Talent Program – ITP) dahil olma ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışma fırsatı sunuluyor. Dört yıllık eğitim veren üniversitelerdeki son sınıf, yüksek lisans öğrencisi ve mezunların katılabildiği kampa bu yıl yapılan 10 bin 427 başvuru arasından katılımcı olmaya hak kazanan 102 kişi kamp boyunca ING’yi ve iş süreçlerini tanırken, yaptıkları vaka analizleri, iş simülasyonları ve birebir görüşmeler ile bir yandan tecrübe kazanırken, bir yandan da ING’de uluslararası bir kariyere adım atmaya çalıştılar. Kamp katılımcıları arasından 41’i ITP programına dahil olma şansı yakalayarak, ING Genel Müdürlüğü’nde Kurumsal Bankacılık, Bireysel Bankacılık, Risk, Finans, Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Denetim/İç kontrol bölümlerinde işe başladı.

ING her yıl, üst düzey yöneticilerinin katılımıyla proje yarışmaları, özel eğitimler, oyun ve atölyeler düzenlediği gelenekselleşen kariyer kampı ING Practica ile genç yetenekleri bünyesine katmayı hedefliyor. Banka ayrıca, iş hayatına atılmaya hazırlanan gençlerin yeni nesil bankacılık hakkında bilgi sahibi olmaları ve kariyer planlamalarını doğru yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. İki gün süren kamp sonunda ING Uluslararası Yetenek Programı ITP’ye dâhil olanlar; 4 yıllık program çerçevesinde her yıl Amsterdam’da düzenlenen 15 günlük eğitimlere katılmaya hak kazanıyor. Ayrıca program kapsamında ITP’ler 6 ay yurt dışında çalışma fırsatı buluyor. ITP programı ING’nin faaliyet gösterdiği 40 ülkeden 13’ünde uygulanıyor ve Türkiye, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Polonya ve ABD gibi ülkelerin katılımcıları birlikte eğitim alıyor.

Bahar Özen: “En büyük fırsat, 4 yıllık ING Uluslararası Yetenek Programı’na katılabilmek”

ING Practica Kampı’nı değerlendiren ING Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahar Özen, “Bünyemize katmayı hedeflediğimiz genç yetenekler için düzenlediğimiz ING Practica Kampı’nın bankacılık alanında kariyer yapmayı amaçlayan gençlere sunduğu en büyük fırsatlardan biri, 4 yıllık ING Uluslararası Yetenek Programı’na katılabilmeleri. Global bir şirket olmamızın verdiği güçle gençlere kariyer yollarında uluslararası çapta farklı kazanımlar sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bu yıl kampa katılım için 10 binin üzerinde başvuru aldıklarını vurgulayan Özen, “Hem genç bir banka oluşumuz hem de yeniliklere açık çalışma ortamımız, gençleri kariyer planlamalarında bize yöneltiyor. Son dönemde çalışma süreçlerinde imza attığımız esnek çalışma saatleri FlexING, evden çalışma imkânı, serbest giyim gibi yenilikçi uygulamalarımız ve mobiliteyi destekleyen iş modelimiz gençlerin ilgisini çekiyor” diye konuştu.

ING Bank Türkiye Hakkında:

ING Bank Türkiye, Global Compact Türkiye Sürdürülebilir Bankacılık ve Finans Çalışma Grubu, TÜSİAD STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics/Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Çalışma Grubu ve Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu üyesidir. Aynı zamanda, Birleşmiş Miletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri imzacısı ve her yaştan kadını ve erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya çağıran Birleşmiş Milletler’in “HeForSHE” hareketinin destekçisidir. Türkiye’de yaklaşık 260 şubesi ile hizmet veren ING Bank’ın bankacılık stratejisi, Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik büyümesine paralel bankacılık yapmaktır. Bu kapsamda, ana odak noktası tasarruf ve inovasyondur. Lider tasarruf bankası olma konumlandırması paralelinde pazara sunduğu ürünlerin yanı sıra, modeli, uygulaması ve ölçümlemesi itibarıyla Türkiye’de ilkokul öğrencilerine yönelik tasarruf odaklı ilk ve tek finansal okuryazarlık eğitimi olan ‘Turuncu Damla’ sosyal sorumluluk programını yürütmektedir. Program 7 ilde, 250 okulda ve yaklaşık 32.000 öğrenciye ulaşmıştır. Diğer yandan, yeni dönem dijital bankacılığın liderleri arasında yer alma hedefinde olan ING Bank, bankacılık modelini her zaman, her yerde, kolay ve hızlı finansal çözümler sağlayan banka olmak üzerine geliştirmiştir. ING Bank “Eski Köye Yeni Âdet” sloganıyla inovasyona dayalı bankacılığını ön plana çıkarmaktadır.

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

Tüketiciler ve çalışanlar kurumlardan daha fazla kapsayıcılık, anlam ve sosyal fayda bekliyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, TİM ev sahipliğinde düzenlenen 9. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden iş adamı, siyasetçi ve …

Bir Yorum Yazın