Ana Sayfa / İş Dünyası / Zonguldak’lı kadınlara iş hayatında yeni bir destek

Zonguldak’lı kadınlara iş hayatında yeni bir destek

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi mezunu Mükerrem Aydoğan, Zonguldak’ta kurduğu girişimi Mevsimlik.com.tr ile tüketicilere mevsiminde hazırlanan gıda sunarken, bölgedeki kadınların iş hayatına katılımına da destek oluyor.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Mezunu Mükerrem Aydoğan’ın, Ekim 2017’de kurduğu Mevsimlik.com.tr ev yapımı ürünleri internet sitesi üzerinden tüketiciye ulaşırken, bir yandan da cafe, restoran ve otellerde konuklara sunuluyor. Zonguldak ve köylerinde daha önce çalışma hayatında yer almamış kadınların da iş hayatına katılımını destekliyor.

İşin arkasında ciddi bir Ar-Ge çalışması var

Mevsimlik.com.tr’de, mevsiminde üretilen 40 kadar ürün tüketicilerle buluşuyor. Ürünler, Zonguldak ve köylerinden, daha önce hiç çalışmamış kadınlar tarafından üretiliyor. Ürünler piyasaya sürülmeden önce Ar-Ge sürecinden geçiyor. Bir ürün piyasaya çıkmadan önce şeflere gönderiliyor. Onlardan gelen yorumlar doğrultusunda ürün yeniden yapılıyor ve yeniden şeflere gönderiliyor. Onlardan onay gelene kadar ürün üzerinde çalışmaya devam ediliyor.

“Hastaneye artık kendi SGK’mla gidiyorum”

Çalışan sayısı dönemsel olarak 10-15’i bulan Mevsimlik.com.tr’de aktif olarak beş kişilik bir ekip çalışıyor. Mükerrem Aydoğan işlerini büyüterek daha fazla kadına istihdam sağlamayı hedefliyor. Mükerrem Aydoğan, Mevsimlik.com.tr’de çalışan kadınlardan en çok duyduğu cümlelerin “Eskiden hastaneye eşimin SGK’sından yararlanarak gidiyordum, artık kendi SGK’mla gidiyorum” olduğunu söylüyor. Buradan emekli olma planları kuran kadınlar olduğunu da sözlerine ekliyor.

Sosyal girişimin sosyal sorumluluk projesi

Mevsimlik.com.tr bir sosyal girişim olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de yürütüyor. Zonguldak’ta olması gerektiğini, oradaki insanlara hizmet vermesi ve oradaki kadınlara istihdam sağlaması amacı ile yola çıkılan Mevsimlik.com.tr’nin sosyal sorumluluk projelerinin ismi “Her Mevsim İyilik”. Projeler kapsamında, her 10 TL’lik alışverişin 1 TL’si projeye bağışlanıyor. Projelerin ilki olan yaz projesi ile Zonguldak’a bağlı Karaman Köyü’nde bir ortaokulun ihtiyaç duyduğu zeka oyunları ve satranç takımlarını karşılanacak. Mükerrem Aydoğan ve çalışma arkadaşlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırladıkların “Kendine Güven ve Bir Şans Ver” isimli bir videoyu izlemek için: https://youtu.be/cxFCQfroiiM

Site adresi: www.mevsimlik.com.tr

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

ASTON MARTIN TÜRKİYE DUBAI İLE YARIŞIYOR

Türkiye distribütörlüğünü D&D Motorlu Araçlar A.Ş’nin yaptığı İngiliz otomotiv devi Aston Martin, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. …

Bir Yorum Yazın