Ana Sayfa / İş Dünyası / Girişimcilik / Demo Day 2018 Finalinde Geleceğin Yıldız Girişimleri Seçildi!

Demo Day 2018 Finalinde Geleceğin Yıldız Girişimleri Seçildi!

Lüleburgaz Belediyesi’nin İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan ettiği 2018 yılı projelerinden olan ve Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile hayata geçirilen “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi kapsamında 17 Mayıs 2018 tarihinde Demo Day finali gerçekleştirildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin lise düzeyindeki okulları kapsayan“Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi kapsamındaki programın son aşaması olan Demo Day finalinde, 17 liseden 32 girişim fikri jürinin karşısına çıktı. Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde düzenlenen final etkinliği, sabah ve öğlen olmak üzere 2 ayrı bölümde gerçekleşti. Sabah saatlerindeki ilk bölümde tüm projeler arasından ilk 10’a giren fikirler belirlendi. Öğleden sonraki bölümde ise finale kalan gruplar içinden ilk 3’e girmeye hak kazananlar belli oldu.

Demo Day’e katılan her fikir kazandı

Geleceğin Yıldız Girişimcileri projesi kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinliklerde, Lüleburgaz kentinde yaşayan gençlerin girişimcilik ile tanışması ve kentte bir girişimci ekosistemi yaratılması amaçlandı. Bu kapsamda, gençlere öncelikle temel girişimcilik eğitimleri verildi. Projenin son ayağı olan Demo Day’e katılan 32 proje grubunun motive olmasını sağlamak için etkinlik öncesinde Lüleburgaz Kadın Davul Ritim Grubu sahne aldı. Grup üyeleri, performanslarıyla liselilerin keyifli dakikalar geçirmelerini sağladılar.

Jürinin sunum yeteneği, fikir uygulanabilirliği gibi farklı kriterlere göre yaptığı değerlendirmelere göre Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nden “Intimate Pal” projesinin sahibi olan grup üçüncü olurken Ramazan Yaman Fen Lisesi’nden “Bilio” projesi ikinci ve yine Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencilerine ait olan “YEH” projesi birinci oldu.

Demo Day finalinde ilk 3’e giren proje ekiplerine iş fikri hızlandırma desteği ve ödülleri takdim edildi. Buna ek olarak, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli tarafından ilk 10’a giren tüm ekiplere de iş fikirlerini hayata geçirmelerinde iş fikri hızlandırma desteğinin sağlanacağı müjdesi verildi.

Genç girişimcilerin fikirlerini profesyoneller değerlendirdi

Halka açık olan final sunumlarının değerlendirildiği 1. bölümde jüride E-ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel, Dijital Anadolu Kurucusu Başar Ceylan, Udentify Kurucusu Can Dörtkardeşler, Sosyal Medya Kampüsü Kurucusu Baturay Elönü, Soglab Kurucusu Göksel Gürsel ve Makine Mühendisi Emin Halebak yer aldılar.

10 finalist arasından ilk 3’ün belirlendiği 2. bölümün jüri koltuğunda ise Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Makine Mühendisi Emin Halebak, CISCO İş Geliştirme Müdürü Murat Bilgiç, BİSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Osman Akın, Manibux Kurucusu Canan Bayrak ve Bahçeşehir Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı bulundular.

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

Dev Konuşmacı Kadrosu ile MARKA Konferansı 12-13 Aralık’a Hazır

“En Güçlü Fikir Platformu, En Güçlü İçerik” Bu konferansın iş dünyasının yakın geleceğine şekil veren …

Bir Yorum Yazın