Ana Sayfa / Teknoloji / Oyun / TÜRKİYE KULÜPLERDE ŞAMPİYON “BEYAZKALE SATRANÇ EVİ SK. DERNEĞİ”

TÜRKİYE KULÜPLERDE ŞAMPİYON “BEYAZKALE SATRANÇ EVİ SK. DERNEĞİ”

TSF DEMOKRASİ ZAFERİNİ 81 İLDE TURNUVALARLA ANDI

TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY:

“KULÜPLERİMİZİN SAYISI ARTIYOR, TÜRKİYE’DE SATRANÇ DAHA DA GÜÇLENİYOR”

Türkiye’nin dört bir yanından 61 takımın ve 852 sporcunun katıldığı Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nda zirveyi Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği elde etti. 9 tur süren, 40 il ve KKTC’den katılımın olduğu Şampiyona’da 2019 Türkiye Satranç İkinci Ligi’ne Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği, Seyhan Belediye Spor Kulübü Derneği, Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Spor Kulübü, Ceylanpınar Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği ve Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği yükselme başarısı gösterdi.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) 81 ilde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”ne özel turnuva düzenlerken, 15 Temmuz’da ödül töreni yapılan Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nda satranç ailesi olarak tek yürek oldular. 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin de anıldığı Şampiyonanın ödül törenine; Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Özgür Solakoğlu, Ulaş Demirci, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver, Ahmet Arda Kılıç, Mustafa İmamoğlu, Zeki Demircan, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Teknik Kurul Başkanı IA Aykut İlker Mete, MHK Başkanı Fahri Karabay, Mardin İl Temcilcisi Nazan Kaya, Konya İl Temsilcisi Erdoğan Tozlu, kulüp temsilcileri, sporcular ile veliler katıldı.

ŞEHİTLERİMİZİN ACISI HALA YÜREĞİMİZDE

İki yıl önce yine Konya’da Kulüpler Şampiyonası düzenlerken hain darbe girişiminin gerçekleştiğini hatırlatan TSF Başkanı Gülkız Tulay şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör olaylarından biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Darbe gecesinde yaşananlar dün gibi aklımızda. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da gösterdiğimiz kahramanlıkların bir benzerini de 15 Temmuz günü sergiledik. Demokrasiye darbe yapmak isteyenlere milletimizin geçit vermediği 15 Temmuz, Milli Mücadelenin de simgesi haline geldi. Hain darbe girişiminde vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Şehitlerimizin acıları hala yüreğimizde… Allah bir daha ülkemize, milletimize böyle acılar yaşatmasın. TSF camiası olarak her zaman şehitlerimizin emaneti çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin yanındayız.

2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nı bu yıl son derece nezih ve ferah bir mekan olan Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirdik. Şampiyona boyunca gerek turnuva salonu gerekse kongre merkezinin diğer kullanım alanları konusunda aldığımız olumlu yorumlardan ve iletilen memnuniyet dolu mesajlardan büyük bir mutluluk duyduk.

TÜRKİYE’DE SATRANÇ DAHA DA GÜÇLENİYOR

Kulüpler Şampiyonası’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da satranç ailesinin birlik ve beraberliği içinde tamamladık. Bu özel camianın çok önemli halkası olan kulüp temsilcilerimizle bir araya geldik, toplantılar yaptık. Toplantılarımızda; kulüplerimizin yaptıkları başarılı çalışmaları ele aldık, yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini görüştük. Kulüp temsilcilerimiz tarafından dile getirilen sorunlar, çözüm önerileri her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetimimiz tarafından tek tek değerlendirilecek ve gereği yapılacaktır. Biz kocaman bir aileyiz. Sporcularımızla, kulüplerimizle, teknik kadromuzla, sporcularımızın aileleriyle kocaman, güçlü bir aileyiz. Satrançta kulüplerimizin sayısı her gün artıyor, Türkiye’de satranç daha da güçleniyor.”

“ANLAMLI GÜNDE SATRANÇ AİLESİ İLE BERABER OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gibi özel ve anlamlı bir günde Kulüpler Şampiyonası ödül töreninde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Sporda önemli olan yarışmak ve bu atmosferin içinde olmaktır. Bu yüzden şampiyonada yarışan tüm kulüpleri kutluyor, başarılar diliyorum. Organizasyonu düzenleyen Türkiye Satranç Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

Rallikros Şampiyonlarını Körfez Pisti Belirledi

2018 sezonunun son ulusal otomobil sporları organizasyonu olan Türkiye Rallikros Şampiyonası final yarışı 16 Aralık …

Bir Yorum Yazın