Ana Sayfa / Etkinlik / Seminer / Bilgi Üniversitesi ekonominin nabzını tutacak

Bilgi Üniversitesi ekonominin nabzını tutacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi (CEFIS), yeni geliştirdiği indikatörleri 4 Ekim Perşembe günü Santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek seminerde tanıtacak. Merkezin geliştirdiği indikatörler mevcut finansal koşullar hakkında daha hızlı ve güncel bilgiye erişimi mümkün kılacak.

BİLGİ Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (CEFIS) yeni geliştirdiği Resesyon Olasılık Endeksi ve Finansal Koşullar Endeksi’nin detayları, 4 Ekim Perşembe günü düzenlenecek “CEFIS İndikatörleri Tanıtım Semineri”nde paylaşılacak. BİLGİ Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Barış Soybilgen’in sunumuyla gerçekleşecek seminerde, yeni geliştirilen indikatörler hakkında bilgi verilecek.

CEFIS’in yeni geliştirdiği Finansal Koşullar Endeksi ile Türkiye’nin içinde bulunduğu mevcut finansal koşullar hakkında hızlı bir şekilde bilgi sahibi olunması, Resesyon Olasılık Endeksiile ise Türkiye’nin resesyona girme olasılığı ile ilgili bilgi verilmesi amaçlanıyor. CEFIS tarafından hayata geçirilen simditahmin.com web sitesinde yer alan endeksler sayesinde ekonomik aktörlerin, mevcut finansal ve ekonomik koşullar hakkındaki verilere daha hızlı erişmesi sağlanacak.

Tarih: 4 Ekim 2018, Perşembe
Saat: 18.45
Yer: Santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Seminer Salonu

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

Kayıtlar başlıyor!

Boğaziçi Üniversitesi’nden lise öğrencilerine özel ‘Kış Okulu’ Olasılık teorisinden uzay bilimlerine, girişimcilikten programlamaya günümüzün bilgi ihtiyaçları …

Bir Yorum Yazın