Ana Sayfa / Etkinlik / Konser / Mozaik 35 yılın ardından aynı kadro ile yeniden sahne alacak

Mozaik 35 yılın ardından aynı kadro ile yeniden sahne alacak

80’li ve 90’lı yıllarda sahne alan Mozaik, 1983’teki ilk konserinden 35 yıl sonra aynı müzisyen kadrosuyla yeniden sahneye çıkıyor. Çeşitli kültürlerinden şarkıları ve baladları kendine özgü çok sesli vokal düzenlemeleriyle söyleyerek müzik hayatına başlayan Mozaik 4 Ekim Perşembe gecesi “Burada Müzik Var” etkinlikleri kapsamında Moda Kayıkhane’de seyircisiyle buluşacak.

“Caz-rok” ve “rok füzyon” olarak anılan, alışılmadık şekilde beş bestecisiyle hem şarkı, hem de enstrümantal müzik yapmış olan kült grup Mozaik, 2014’te yayımladığı 6 CD’lik Külliyatalbüm kutusunun ardından yıllar sonra ilk defa “Burada Müzik Var’da” çalacak. Mozaik konserinde ağırlıkla “Ölümden Önce Bir Hayat Vardır” repertuarında yer alan parçalarıyla birlikte Ardından(1985)Çook Alametler Belirdi(1988) ve Plastik Aşk(1990) albümlerinden de örnekler verecek.

4 Ekim gecesi ayrıca Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan ile birlikte Jehan Barbur da sahne alacak. Yolları ilk olarak Avusturya’da müzik eğitimi aldıkları yıllarda kesişen Senem Demircioğlu (vokal) ve İklim Tamkan (piyano) ikilisine sahnede Erdem Akça (çello) ve Furkan Bilgi (klasik kemençe) ile birlikte sürpriz konukları da eşlik edecek.

Gecenin final sahnesinde ise şarkıları bugüne kadar birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda kullanılan Jehan Barbur olacak. Jehan Barbur, yeni çıkan maxi-single ve albümlerinden sevilen şarkılarını dinleyicisiyle paylaşacak.

“Burada Müzik Var” etkinlikleri kapsamında bu muhteşem konserleri izlemek için biletler biletix.com ve etkinlik günleri kapı girişlerinden temin edilebilecek.

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

​Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

15 Kasım – 6 Aralık tarihlerinde 20 günlük halk oylaması süresince kullanılan 130.000’den fazla oyun …

Bir Yorum Yazın