Ana Sayfa / Etkinlik / Konser / İBB ilaçlama ekibi “Vektörle(*) Mücadele Kumpanyası” adı altında iş aletleriyle konser verecek

İBB ilaçlama ekibi “Vektörle(*) Mücadele Kumpanyası” adı altında iş aletleriyle konser verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevre sağlığı konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak ve bilinç oluşturmak amacıyla “Vektörle(*) Mücadele Kumpanyası” adı altında iş aletleriyle konser verecek.

İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden, sivrisinek, kene, fare, karasinek gibi zararlıların ortak adı olan vektörler konusunda halkı bilinçlendirmek için “Vektörle Mücadele eden çalışanlar sıra dışı bir organizasyon düzenledi. 23 kişilik ilaçlama ekibi personeli kendilerinin yazdığı ve oynadığı skeçler ile bestelediği ve söylediği şarkılardan oluşan muhteşem bir konser verecek.

Vektörle mücadele ekibi, kullandığı  malzeme ve ekipmanları aletleri enstrüman aleti gibi kullanarak tiyatro oyunu, ritm, koro halinde eşsiz eserleri seslendirecek. Gösteri ekibi, aynı zamanda sahnelenen oyunların ve seslendirilen eserlerin yazarı olma özelliğini de taşıyor.

RİTM GRUBUNDA KULLANILAN EKİPMAN ENSTRÜMANLAR

ULV TANKI: Kös ve bateri olarak kullanılıyor. Vektörle mücadelede işlevi ise ergin sivrisinek mücadelesinde gece ilaçlamasında kullanılıyor.

MOTORLU PULVERİZATÖR TANKI: Davul ve bateri olarak kullanılıyor. 100 litrelik ilaç tankı.

SIRT PULVERİZATÖRÜ: Ritim grubunun ayrı ayrı ritim tuttuğu trompet enstrümanının yerini alıyor. İlaçlamadaki işlevi sırt pompası.

DİPPER: Grupta ritim enstrümanı olarak kullanılıyor. Metalik sesiyle müziğe renk katıyor. Sahada sivrisinek ve larva numunesi alıyor.

FARE İSTASYONU: Grupta zil veya tef enstrümanı gibi kullanılıyor. Kapalı alanlarda fare tuzağı işlevi görüyor.

IŞIK TUZAĞI: Zil enstrümanının farklı bir tınısı bu aletten elde ediliyor. Ergin sivrisinek popülasyonunu ölçmek için kullanılıyor.

MOTORLU PULVARİZATÖR KAPAĞI: Ritim grubunda tef işleviyle yer alıyor. İlaçlamada da motorlu pülverizatörün kapağı görevini görüyor.

 

TARİH          : 7 MART 2018 ÇARŞAMBA

YER               : PROF. DR. ADEM BAŞTÜRK KÜLTÜR MERKEZİ – ESENLER

SAAT             : 14.00-15.30

 (*) Mikroskobik canlıları insanlara taşıyan eklem bacaklara denir. Kırım Kango kanamalı ateşli hastalık buna örnek verilebilir.

hakkında Genç Haber

Ayrıca kontrol et

HAKAN ALTUN’DAN AŞK İTİRAFI!

Arabesk müziğin güçlü sesi Hakan Altun, önceki gece Jolly Joker İstmarina Kartal’da sevenleriyle buluştu. Yaklaşık …

Bir Yorum Yazın