Ana Sayfa / Eğitim / Engin Taşkıran : Eğitime ve Doğaya Umut Olacak

Engin Taşkıran : Eğitime ve Doğaya Umut Olacak

Eğitime ve Doğaya Umut Olacak

Media4x4 öncülüğü OKUSEV işbirliğinde geliştirilen ‘Eğitim için Bir Tohum’ projesi yardıma ihtiyacı olan binlerce öğrenciye destek olmayı hedefliyor. Daha önce sosyal sorumluluk ve farkındalık konularında birçok projeye imza atan organizatör Engin Taşkıran’ın yürüttüğü projede birçok ünlü isim de projeye destek veriyor. Toplumun eğitime ve doğaya olan duyarlılığını artırmayı hedefleyen proje, insanları ortak paydada birleştirerek daha aydınlık nesiller yaratarak kalıcı çözümler üretmeyi hedefliyor. Çocuk gelişiminde doğanın önemini vurgulayan proje, saksıya ekilen tohumları ülkenin birçok yerine ulaştırarak daha yeşil bir ülke yaratmayı amaçlıyor.

Eğitim İçin Bir Tohum projesi kapsamında üretilen saksılar ülkenin dört bir yanına ulaştırılarak iklim değişikliği ve ormanların yok olmasına dikkat çekilecek. Eğitime verilen desteğin yanında, doğaya olan duyarlılığı da artırmayı amaçlayan projede eğitim-doğa ekseninde ilerleyerek binlerce umudu yeşertmeyi planlıyor.

Sanat, edebiyat, cemiyet hayatı  ve spor camiasından birçok ünlü ismin kendi hayal dünyasından yola çıkarak çizdikleri resimler saksılara uygulanarak halka sunulacak. Binlerce öğrenciye burs imkanı sağlayacak ‘Eğitim İçin Bir Tohum’ projesi, şimdiden tüm duyarlı insanları desteğe bekliyor.

hakkında Esen Demir

Ayrıca kontrol et

“Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18” gerçekleşti.

İELEV Okulları tarafından, #paylasacakcokseyimizvar mottosuyla organize edilen ve eğitim alanında çalışan profesyonelleri, akademisyenleri, eğitim fakültesindeki öğretmen adaylarını bir …

Bir Yorum Yazın