Ana Sayfa / Eğitim / BİLGİ Özel Yetenek Sınavları başlıyor

BİLGİ Özel Yetenek Sınavları başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Özel Yetenek Sınavı başvuruları 31 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yazılı sınav 13 Ağustos’ta, mülakatlar ise 14 ve 15 Ağustos tarihlerinde yapılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Sportsnet Group iş birliğiyle kurulan Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesindeki Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim alacak öğrencilerin, temel işletme ve yönetime ilişkin bilgi ve becerileri edinmelerinin yanında, bu birikimlerini sporla ilişkilendirecek vizyonu da kazanmaları amaçlanıyor. Spor Yöneticiliği Bölümü’nde sporun başlı başına bir sektör olduğu fikrinden hareketle, bu sektörün yönetim kademesinde yer alacak yöneticiler yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bölümde, bireysel sporlara ve takım sporlarına giriş, spor medyası, spor hukuku, sporda sponsorluk anlaşmaları, uluslararası spor mevzuatı, işletmenin temelleri, sağlık psikolojisi, spor etkinlikleri ve organizasyonu, işletme iletişimi, sporda pazarlama teknikleri ve sporda pazar analizi gibi konulara yer veriliyor.

BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü Özel Yetenek Sınavı’na başvurmak isteyen adaylar www.bilgi.edu.tr web adresinden online başvuru yapabilecek. Ön kayıt için gerekli evrakların en geç 13 Ağustos Pazartesi günü sınav saatine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Öğrenci İşleri Ofisi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre kesin kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilere burs imkanları sunuluyor.

Ayrıntılı bilgi için https://www.bilgi.edu.tr/tr/akademik/spor-bilimleri-ve-teknolojisi-yuksekokulu/spor-yoneticiligi/ ya da https://www.bilgi.edu.tr/tr/haber/8041/2018-2019-ozel-yetenek-sinavlari/ web adresleri ziyaret edilebilir.

hakkında Emel Şen

Ayrıca kontrol et

TÜRK POP MÜZİĞİNİN SEVİLEN İSİMLERİNDEN YALIN, “KANYON BÜYÜK YILBAŞI KONSERİ”NDEYDİ

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Yalın, 28 Aralık Cuma akşamı gerçekleşen geleneksel “Kanyon Büyük Yılbaşı …

Bir Yorum Yazın